Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Święto Lubelskiego Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady
08.09.2017
Lublin, 8 września 2017

 
 
 
Na zaproszenie dowódcy Lubelskiego Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska) w Lublinie, pana ppłk. Roberta Kasperczuka, formacja musztry paradnej z Liceum Lotniczego wzięła udział w dorocznym święcie jednostki.
Uroczystości przebiegały na placu musztry jednostki z udziałem dowódców, żołnierzy, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz dzieci i młodzieży ze szkół współpracujących z batalionem.
Święto połączone było z Dniem Otwartych Koszar, stąd też obecni byli dyrektorzy szkół i instytucji, z którymi jednostka współpracuje oraz młodzież i dzieci – mający tym samym szansę zapoznania się ze sprzętem wystawionym w pokazie statycznym.
Licealiści z „lotnika” zaprezentowali program musztry paradnej, którą przygotowywali pod kierunkiem plut. Mariusza Anyszka z Kompanii Reprezentacyjnej WP oraz kierownika internatu, nauczyciela edukacji do bezpieczeństwa, Mirosława Bujnika. Uczestniczyli także w kończącej uroczystość defiladzie pododdziałów przy dźwiękach pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieżowej orkiestry wojskowej.

[Aby przejść do galerii – kliknij w zdjęcie poniżej]

tekst A. Przedpełska, fot. M. Bujnik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych