Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Lotnicze kolędowanie
15.01.2018
Witkowo, Świdwin, Kazimierz Dolny, styczeń 2018 
 
Tegoroczne kolędowanie chóru Liceum Lotniczego „Dywizjon 32” zostało sfinalizowane koncertem w wyjątkowym miejscu – Kościele Farnym w Kazimierzu Dolnym (14 stycznia 2018). Koncertowi w Kazimierzu patronował burmistrz miasta pan Andrzej Pisula.
Wcześniej – 9 i 10 stycznia młodzież, pod kierunkiem artystycznym pana Andrzeja Królikowskiego, zagrała dwa koncerty: w sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie oraz na scenie Klubu 1.Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Każdy koncert gromadził szerokie grono publiczności, która gromko oklaskiwała młodych artystów w stalowych mundurach.
Gościnnie z uczniami z "lotnika" występowały solistki z Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki: Weronika Kubiś, Amelia Lasota i Kasia Mędrek, które na co dzień szlifują swoje wokalne umiejętności pod okiem pani Moniki Kubiś-Arbuz.
Koncerty w Witkowie i Świdwinie, odbywały się pod hasłem: „Latające kolędy”  - młodzież udała się na nie samolotem CASA C-295. Dyrektor OLL Andrzej Jaworski osobiście podziękował załodze samolotu - kpt. pil. Piotrowi Żemojtelowi „Żemło” , por. pil. Pawłowi Kozłowskiemu „Mozel”, mł. chor. Marcinowi Łukasikowi „Osa”, mł. chor. Romanowi Frani „Mych” - za zapewnienie uczniom bezpiecznego przelotu na koncerty i w drodze powrotnej. Na zakończenie lotniczych podróży pilotom zaśpiewano piosenkę „Być pilotem”.

 

Film z koncertu w Farze w Kazimierzu Dolnym - połączone siły: Dywizjon 32 Ogólnokształcącego Liceum Sił Powietrznych w Dęblinie, Chóry Canto i Cantare z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, Solistki z Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym)

 

Więcej informacji oraz zdjęć z koncertów:

Koncert kolęd i pastorałek w Witkowie
Wiadomości lokalne w Witkowie
Radio Lublin

 

tekst A. Przedpełska, fot - via Andrzej Królikowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych