Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Zaślubiny z morzem - obchody rocznicowe
21.03.2018
Kołobrzeg, 16 marca 2018

 

 

Uczniowie OLL: Krystian Szymczyk, Jakub Sokołowski, Adrian Borkowski i Michał Rożenko, uczestniczyli w obchodach 73. rocznicy walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z morzem. Licealiści byli częścią delegacji z Dęblina, w której skład wchodzili reprezentanci 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego i Muzeum Sił Powietrznych.
Uczniowie  asystowali u boku uczniów Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu oraz Zespołu Szkół w Gościnie w ceremonii zaślubin z morzem. Zanurzone w Bałtyku banderki towarzyszyły fladze Polski, Pucka i Kołobrzegu.
Uroczystość organizowana przez Urząd Miejski w Kołobrzegu wraz z Ligą Morską i Rzeczną przy Pomniku Zaślubin, zgromadziła mieszkańców, turystów oraz kombatantów – dawnych żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego, ostatnich uczestników walk o miasto. Na uroczystość przybyli także dawni mieszkańcy przedwojennego miasta Kolberg oraz żołnierze niemieckiego Wachbatallion BMVg. Obchodom, prowadzonym przez Prezesa Zarządu Głównego LMiR – Andrzeja Królikowskiego, towarzyszyła Orkiestra Straży Granicznej z Gdyni.
W sobotę delegacja z Dęblina miała okazję poznać historię miasta podczas  52. Ogólnopolskiego Rajdu PTTK Szlakiem walk 1 AWP o Kołobrzeg, organizowanego przez Wojskowy Oddział PTTK w Kołobrzegu. Zdobyła też puchar dla drużyny przybyłej z najdalszego miejsca w Polsce.


(Aby przejść do galerii - proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)

Na podstawie materiałów Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych