Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Koncert
09.04.2018
Radzyń Podlaski, 7 kwietnia 2018

 

 

 W sobotę, 7 kwietnia grupa wokalna złożona z uczniów OLL „Dywizjon 32” wystąpiła w Radzyniu Podlaskim z koncertem w ramach projektu „Orlęta dla Niepodległej”.  Zespołowi towarzyszyły solistki z Kazimierskiego Ośrodka Promocji Kultury i Turystyki przygotowane przez panią Monikę Kubiś Arbuz. Zespół „Dywizjon 32” pracuje pod kierunkiem pana Andrzeja Królikowskiego.
Wydarzenie współorganizowali: Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim, Radzyński Ośrodek Kultury oraz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Ogólnokształcące Liceum Lotnicze.
W programie przedsięwzięcia, oprócz występu uczniów z naszej szkoły, znalazły się inne inicjatywy kulturalne: spektakl „Maria” wg Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu zespołu teatralnego Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich, wystawa przygotowana przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie „Początki polskiego lotnictwa wojskowego w 100-lecie Niepodległej” z prelekcją pana Jacka Zagożdżona, adiunkta MSP. Ponadto wydarzeniu towarzyszyło spotkanie z panem Arkadiuszem Pilchem, autorem powieści historycznej „Legenda Dywizjonu 303”.
„Orlęta dla Niepodległej” zgromadziły liczną publiczność, wśród której znaleźli się między innymi: Starosta Radzyński pan Lucjan Kotwica i przewodniczący Rady Miasta pan Adam Adamski oraz dyrektor OLL pan Andrzej Jaworski z zastępcą panem Wiesławem Chwaścińskim i przedstawicielki grona pedagogicznego OLL, pani Elżbieta Jaworska i pani Izabela Muszyńska.

   
(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)

 

Zapraszamy także do zapoznania się z galerią zdjęć zamieszczoną na portalach lokalnych Radzynia Podlaskiego: Lekcja patriotyzmu w 100-lecie Niepodległej Przywołali duchy Orląt Lwowskich

 

    

 


 

 

 

A. Przedpełska, fot. Patryk Podwysocki


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych