Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Europejska Noc Muzeów
21.05.2018
Dęblin, 19 maja 2018

 
 
Uczniowie Liceum Lotniczego aktywnie współtworzyli artystyczną oprawę Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Obok pełnego wzruszeń koncertu pieśni patriotycznych i lotniczych „Orlęta dla Niepodległej” w wykonaniu formacji wokalnej Dywizjon 32 i towarzyszących chórów Canto i Cantare z Kazimierza Dolnego, na scenie zaprezentował się w żywiołowym, rockowym koncercie zespół The MAN.
Kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia był pan Andrzej Królikowski ze wsparciem pani Moniki Kubiś Arbuz na co dzień prowadzącej chóry Canto i Cantare z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz solistki z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.
Wśród zgromadzonej publiczności, licznie przybyłej tego wieczoru do Muzeum, obecny był dyrektor „lotnika” pan Andrzej Jaworski z zastępcą panem Wiesławem Chwaścińskim.
Ideą Nocy Muzeów jest udostępnianie muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Zwykle przy tej okazji przygotowywane są dla zwiedzających dodatkowe atrakcje kulturalne.

 

(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)


 

A. Przedpełska, fot.Martyna Walińska i A. Przedpełska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych