Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Koncert na Zamku Królewskim w Warszawie
30.05.2018
Warszawa, 29 maja 2018

 
  
W dniu 29 maja 2018 roku zespół wokalny Dywizjon 32 z chórami Canto i Cantare z Kazimierza Dolnego wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych i lotniczych podczas wernisażu wystawy „Powstała by żyć” na Zamku Królewskim w Warszawie.


Wystawę otworzył dyrektor Zamku pan prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, a następnie głos zabrał Prezes IPN pan dr Jarosław Szarek. Wśród zaproszonych gości obecny był między innymi  senator RP pan Jan Maria Jackowski, Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego pan płk pil. Wojciech Pikuła, a także dyrektor OLL Andrzej Jaworski z zastępcą Wiesławem Chwaścińskim.

Celem wystawy, przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w związku  z tegorocznymi obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski, jest ukazanie procesu odbudowy polskiej państwowości po latach zaborów jako sumy wysiłków i dążeń ówczesnego pokolenia Polaków – ludzi różnych stanów i o różnych sympatiach politycznych - zarówno żołnierzy walczących pod znakiem Orła Białego na wielu frontach I wojny światowej, jak też polityków, działaczy społecznych, nauczycieli i twórców kultury.

Na wystawie zaprezentowano archiwalne zdjęcia, plakaty i mapy, którym towarzyszą cytaty z wypowiedzi uczestników ówczesnych wydarzeń, m.in. Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego i premiera Wincentego Witosa.

Młodzież do występu przygotowywała się pod kierunkiem pana Andrzeja Królikowskiego oraz pani Moniki Kubiś Arbuz na co dzień prowadzącej chóry z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym.

Zaproszenie na uroczyste otwarcie wystawy „Powstała by żyć” było dla społeczności Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego dużym wyróżnieniem. W naszej szkole dbałość o kształtowanie właściwej postawy patriotycznej i obywatelskiej stanowi priorytet w procesie wychowawczym. 
 

Za zaproszenie wychowanków OLL na uświetnienie tak doniosłej inicjatywy, dyrektor szkoły podziękował panu dr Waldemarowi Brendzie dyrektorowi Biura Edukacji Publicznej IPN.
  

(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)
 
 
 
 
 
A. Przedpełska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych