Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Skrzydła nad Kazimierzem - trzecia edycja za nami!
10.09.2018
Kazimierz Dolny, 8-9 września 2018

 
 
 

W Kazimierzu Dolnym w dniach 8 i 9 września br. odbyła się trzecia edycja „Skrzydeł nad Kazimierzem”, tradycyjnie z udziałem Liceum Lotniczego. W tym roku jednym z punktów programu było spotkanie absolwentów Liceum Lotniczego z różnych lat, których powitał dyrektor szkoły, pan Andrzej Jaworski. Na scenie wystąpił zespół uczniów OLL „Dywizjon 32”, a w jego repertuarze nie mogło zabraknąć Marsza Lotników.
W wyjątkową 100. rocznicę powstania polskiego lotnictwa wojskowego niedzielna Msza Święta została odprawiona w intencji lotników. Asystę podczas Mszy św. sprawowali uczniowie Liceum Lotniczego.
W sobotnie południe podziwiano powietrzne akrobacje w wykonaniu Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”, a w niedzielę nad Wisłą pojawił się Zespół „Biało-Czerwone Iskry”. Uczniowie „lotnika” na wałach rozpostarli ogromnej wielkości biało-czerwoną szachownicę lotniczą.
Licznie przybyła publiczność wysłuchała szeregu koncertów, podczas których wystąpili znani i cenieni artyści sceny polskiej, reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne, a także twórcy amatorzy. Sobota upłynęła przy nutach „lotniczej piosenki”. Na scenie mieszczącej się na kazimierskim rynku głównym wystąpili artyści amatorzy, uczestnicy koncertu finałowego odbywającego się po raz drugi w historii Festiwalu Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który wręczył I Zastępca DGRSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka.
Organizatorami przedsięwzięcia „Skrzydła nad Kazimierzem” było Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, burmistrz Kazimierza Dolnego, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SWAT, 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego. Od pierwszej edycji partnerami w organizacji są Muzeum Sił Powietrznych oraz Ogólnokształcące Liceum Lotnicze w Dęblinie.
Koordynatorem całości przedsięwzięcia był kpt. rez. Andrzej Królikowski.

 

(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)

 
 

 

fot. Martyna Walińska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych