Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Wizyta Attaché Lotniczego Ambasady USA w Polsce
23.10.2018
Dęblin, 23 października 2018

 
 
 
W dniu 23 października 2018 roku w szkole gościł Attaché Lotniczy Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce, pan ppłk Jarin THAYN. Dyplomatę przywitał dyrektor szkoły, pan Andrzej Jaworski, który przybliżył historię i ideę Liceum Lotniczego. Uczeń Mateusz Ziemła był przewodnikiem po szkole.  
 

Podczas spotkania z uczniami klasy III, pan Col. Jarin Thayn przedstawił prezentację i wykład pt. „Sto lat razem: ludzie, historia, przyszłość.”, po których przeprowadził quiz z nagrodami.
Młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w swobodnej rozmowie w języku angielskim. Zadawano pytania dotyczące m.in.: kariery lotniczej pana ppłk. Thayn, specyfiki pracy attaché lotniczego, a także o wrażenia z pobytu w Polsce (ulubione miejsca w Polsce, ulubione dania polskiej kuchni).
 
Na zakończenie uczniowie zaśpiewali Marsz Lotników – hymn polskich lotników, na co pan ppłk Jarin THAYN odwdzięczył się odśpiewaniem pieśni United States Air Force. Wykonano również pamiątkowe zdjęcia.
Wizyta odbyła się w ramach obchodów związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100 rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i USA.
 
Nad organizacją stroną spotkania czuwała anglistka, pani Małgorzata Macierzyńska.

 
(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)

 

A. Przedpełska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych