Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Złoty
11.01.2019
Dęblin, styczeń 2019

 

 

Z nieukrywaną dumą informujemy, że w XXI Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019, opublikowanym przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy", nasza szkoła uplasowała się na 155. miejscu wśród wszystkich liceów w Polsce oraz na 145. w Rankingu Maturalnym! Tym samym OLL awansowało do szkół mogących szczycić się posiadaniem honorowego tytułu Złotej Szkoły (od roku 2015 szkoła w rankingu utrzymywała tytuł „Srebrnej Szkoły”).

 
W województwie lubelskim OLL, podobnie jak w ubiegłym roku, plasuje się na miejscu 9. – jako jedyna szkoła z powiatów ryckiego i puławskiego utrzymujemy miejsce w pierwszej dziesiątce!

 

Do egzaminów maturalnych w naszej szkole każdego roku przystępują wszyscy uczniowie. Zdawalność wynosi 100% nieprzerwanie od roku 2005. Wszyscy też, oprócz obowiązkowych egzaminów na poziomie podstawowym, przystępują do rozszerzeń z matematyki, fizyki i języka angielskiego. Osiągnięte wyniki, tym bardziej są powodem do dumy dla całej społeczności „lotnika”, potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły, dowodem na to, że szkoła cały czas rozwija się i doskonali swoje edukacyjne kompetencje. 

 

„Za tym sukcesem stoi ogromna praca nauczycieli i uczniów” – podkreśla dyrektor szkoły, pan Andrzej Jaworski.

 

Nad ustaleniem kryteriów rankingu czuwa specjalna kapituła, w skład której wchodzą tradycyjnie przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Podczas oceniania szkół i przyznawania Złotych, Srebrnych i Brązowych Tarcz brano pod uwagę wyniki maturalne z przedmiotów zdawanych w szkole przez uczniów, sukcesy na olimpiadach i egzaminach zawodowych.

 

Tak dobre wyniki egzaminów maturalnych przekładają się na dalsze losy edukacyjne naszych absolwentów. W bieżącym roku, spośród 52 absolwentów, do Lotniczej Akademii Wojskowej dostało się łącznie 39 naszych byłych uczniów. Ponadto 3 absolwentów dostało się do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, a jeden do Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Pozostali (łącznie 9 osób) podjęli studia na uczelniach cywilnych.

 

Więcej informacji na temat Rankingu oraz pełna lista sklasyfikowanych szkół znajduje się na stronie portalu www.perspektywy.pl 

 

 

A. Przedpełska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych