Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Wycieczka 1a i 1c
15.04.2019
Warszawa, 10 kwietnia 2019

 

 

Uczniowie oddziałów 1 a i c, pod opieką wychowawców: pani Danuty Miturskiej, pani Martyny Ziarkiewicz, pani Anety Mikity i pana Krzysztofa Golucha uczestniczyli w wyciecze do Warszawy.
Młodzież zapoznała się z ekspozycjami i eksponatami zgromadzonymi w Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

 

Muzeum Wojska Polskiego to jedna z najważniejszych w Polsce placówek muzealnych powstała już w 1920 roku, powołana przez samego Józefa Piłsudskiego. Trudno przecenić wartość znajdujących się tu zbiorów, które stanowią dowód odwagi i waleczności polskich żołnierzy. Łącznie muzeum zgromadziło ponad 250 tysięcy eksponatów, a wiele z nich można zobaczyć tylko tutaj.

 

Muzeum Historii Żydów Polskich to tysiąc lat historii opowiedziane w symbolicznym miejscu w  centrum Warszawy – na terenie przedwojennej dzielnicy  zamieszkałej głównie przez Żydów, a w czasie wojny przekształconej przez Niemców w getto. Muzeum przywraca pamięć o bogatej kulturze i dziedzictwie narodu żydowskiego.

 

Po dużej dawce wiedzy historycznej, wieczorem wszyscy obejrzeli musical „Piloci” w Teatrze Roma. Uczniom podobała się nie tylko ciekawa fabuła, osadzona w okresie międzywojennym i II wojny światowej, ale też kostiumy, niebywała scenografia (w tym cyfrowa) oraz zapadająca w pamięć choreografia.
 

(Aby przejść do galerii zdjęć – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)
 

 

tekst A. Przedpełska, fot. Dawid Pietruszyński, Klaudiusz Obojski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych