Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Warsztaty językowe w Londynie
09.05.2019
Londyn, 9 kwietnia - 4 maja 2019

 

 

 

W dniach 29 kwietnia – 4 maja grupa uczniów z OLL, pod opieką nauczycieli Małgorzaty Macierzyńskiej oraz Ryszarda Stoli, wzięła udział w warsztatach językowych w Londynie.

 

Po około 25 godzinach podróży autokarowej i przeprawie promowej, uczestnicy dotarli do stolicy Wielkiej Brytanii. Już następnego dnia spacerowali po Parku Królewskim w Greenwich i zwiedzali Muzeum Morskie. Wieczorem wszyscy zostali zakwaterowani w domach rodzin brytyjskich, gdzie w sposób naturalny mogli sprawdzić swoje zdolności komunikacyjne w języku angielskim. Wszyscy radzili sobie bardzo dobrze.

 

Głównym punktem kolejnego dnia wyjazdu było zwiedzanie Pawilonu Królewskiego w Brighton oraz wjazd na wysokość 138 m we wnętrzu futurystycznego szklanego dysku wieży widokowej British Airways i360, skąd można było podziwiać panoramę niemalże całego Brighton.

 

Spacer po Westminsterze, przejście obok Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu, Big Ben’a, odpoczynek w Parku Św. Jakuba, a następnie podziwianie majestatycznego Pałacu Buckingham – to żelazne punkty na turystycznym szlaku Londynu, które oczywiście nie mogły ominąć licealistów. Niezwykłe w skali światowej Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki zachwyciło młodzież zarówno swoją architekturą, aranżacją, jak i zgromadzonymi eksponatami.

 

Piątego dnia wycieczki na uczestników czekały jeszcze, nie mniej ciekawe atrakcje takie jak: spacer Millennium Bridge, przejażdżka London Eye, czy rejs statkiem po Tamizie oraz zakup ostatnich pamiątek i prezentów dla najbliższych. Niestety ok. godz. 14 trzeba było udać się w drogę powrotną do Polski. Żal było opuszczać Londyn, humory dopisywały, gdyż pogoda była bardzo łaskawa i oszczędziła wszystkim mokrych niespodzianek.

 

Uczestnicy poznali wiele słynnych miejsc, znanych im do tej pory tylko z podręczników, czy programów telewizyjnych. Mogli zastosować w praktyce swoją znajomość języka angielskiego i doświadczyć wielokulturowości, z jakiej słynie Londyn.
Było to wspaniałych sześć dni w życiu uczniów z OLL w Dęblinie, a także opiekunów wycieczki.

 
(Aby przejść do galerii - proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)
 
inf. Małgorzata Macierzyńska, fot. Ryszard Stola


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych