Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Szkolenie spadochronowe 2019
03.08.2019
Laszki, lipiec 2019

 
 
 
 
Na początku lipca uczniowie OLL, którzy ukończyli pierwszą klasę, odbyli praktyczne szkole spadochronowe. Szkolenie realizowane było przez SkyDive Club sp. z o. o. z bazą szkoleniową na lotnisku Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej w Laszkach koło Jarosławia.

Przygotowanie teoretyczne młodzież przeszła w czasie roku szkolnego i obejmowało ono między innymi wykłady z przedmiotów: prawo lotnicze, ogólne bezpieczeństwo skoków, ogólna wiedza o spadochronie, teoria skoku spadochronowego, zasady skoku spadochronowego.

 

Po przyjeździe na lotnisko uczniowie przeszli test kontrolujący ich wiedzę teoretyczną, a następnie przystąpili do naziemnego przygotowania do skoków, które obejmowało takie umiejętności jak: utrzymywanie stabilnej pozycji, w której można bezpiecznie otwierać spadochron, prawidłowe manewrowanie spadochronem, bezpieczne lądowanie w wyznaczonej strefie. Szkolenie dotyczyło również znajomości sytuacji awaryjnych oraz prawidłowego sposobu postępowania podczas uruchamiania spadochronu zapasowego.
Uczniom gratulujemy zdobycia nowych umiejętności, które przybliżają ich do zrealizowania planów związania swojej przyszłości z lotnictwem.

 
(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)
 
A. Przedpełska, fot. Dawid Pietruszyński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych