Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego
04.09.2019
Kielce, 3 września 2019

 

 

We wtorek, 3 września miało miejsce otwarcie corocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, podczas którego prezentowany jest najnowocześniejszy sprzęt wojskowy i najnowocześniejsze rozwiązania w sektorze zbrojeniowym. Uczestniczyli w nim uczniowie Liceum Lotniczego oraz dyrektor szkoły pan Andrzej Jaworski wraz z zastępcą panem Wiesławem Chwaścińskim, kierownikiem internatu panem Mirosławem Bujnikiem i wychowawcą panem Krzysztofem Kaliszczukiem.

Targom towarzyszy szereg wydarzeń. W tym roku między innymi odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego klas mundurowych, której gościem był pan Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Szef MON życzył wszystkim kadetom sukcesów w nauce oraz tego, aby związali swoją przyszłość z Wojskiem Polskim i z tym rodzajem sił zbrojnych, który sobie wybiorą. „Wszyscy służymy Ojczyźnie, wszyscy dbamy o to, żeby była bezpieczna” – dodał minister.

Więcej informacjina stronie MON w artykule: Silny przemysł zbrojeniowy to silne Wojsko Polskie oraz zdjęć w albumie MON: ZDJĘCIA

  

(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)

 

 

 

 

 

A. Przedpełska, fot. M. Bujnik oraz www.gov.pl/web/obrona-narodowa


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych