Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
III Festiwal Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego RSZ
10.09.2019
Dęblin, 7 września 2019

 

 

7 września na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt w Dęblinie odbył się III Festiwal Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Festiwal zorganizowały wspólnie Biuro Edukacji Narodowej IPN, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Ogólnokształcące Lotnicze Liceum w Dęblinie oraz Klub Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i 41 Baza Lotnictwa Szkolnego.  

Do Konkursu przystąpiło 15 wykonawców w tym 4 zespoły i 11 solistów. Zaprezentowali się oni w dwóch kategoriach - soliści wokaliści oraz zespoły wokalne i wokalno instrumentalne. Liceum Lotnicze reprezentowali: Roksana Dembowska i akompaniujący jej Jakub Giniewicz oraz Jakub Bondarczuk, któremu towarzyszył instruktor pan Andrzej Królikowski.
Jakub Bondarczuk otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez Dębliński Oddział Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP. Nagrodę uczniowi wręczył prezes stowarzyszenia pan mjr Mirosław Michaluk.

Po gali finałowej festiwalu odbył się koncert „Requiem dla Janki” z udziałem kompozytora Józefa Skrzeka i m.in. uczniów „lotnika”. Więcej o koncercie można przeczytać w materiale zamieszczonym na naszej stronie internetowej: Requiem dla Janki - konceret z Józefem Skrzekiem

 

(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)

 
 
A. Przedpełska, fot. Szymon Majka, Stanisław Adamski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych