Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Październik - Miesiącem Bibliotek Szkolnych
08.10.2019
Dęblin, październik 2019

 

 

 

„Wyobraź sobie…” to hasło tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Ma na celu zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Z tej okazji w szkolnej bibliotece przygotowano szereg drobnych inicjatyw, które mamy nadzieję zachęcą uczniów do częstego korzystania ze szkolnego księgozbioru.

 

Przez cały miesiąc będzie można obejrzeć wystawkę pt. „Znalezione w książce”, która prezentuje podręczne „zakładki”, pozostawione między kartami książek przez czytelników biblioteki „lotnika” – przed laty i współcześnie.

 

Pod koniec miesiąca zostanie wyłoniony „Czytelnik miesiąca”. Zostanie nim uczeń z największą ilością wypożyczonych (i mamy nadzieję PRZECZYTANYCH) książek w październiku. „Czytelnik miesiąca” otrzyma zestaw UPOMINKOWY (m.in. słodycze, kubek, worek sportowy).

 

W bibliotece czekają na uczniów: „Kącik pilnego licealisty”, gdzie znajdują się książki pomocne w przygotowaniu do zajęć lekcyjnych (matematyki, fizyki, jęz. polskiego, jęz. angielskiego i jęz. niemieckiego) oraz kąciki językowe: „English Corner” i „Deutsche Leserecke” ze zbiorem książek w językach angielskim i niemieckim. W bibliotece trwa stała akcja „Wypożyczasz książkę – częstujesz się cukierkiem!”

 

Po wakacyjnej przerwie wznowił swoją działalność Szkolny Klub Czytelnika, na którego kolejne spotkania serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą dzielić się swoimi opiniami o przeczytanych książkach.  

 

(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)

 

 

A. Przedpełska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych