Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Festiwal muzyków w mundurach
08.10.2019
Warszawa, 5 października 2019

 

 

 

Uczniowie OLL z wychowawcami – panią Grażyną Tomczyszyn i panem Krzysztofem Kaliszczukiem, uczestniczyli jako widzowie w Festiwalu muzyków Wojska Polskiego oraz służb podległych MSWiA. Koncert został zorganizowany na stadionie PGE Narodowy, w ramach obchodów 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO, a towarzyszył mu największy w kraju piknik wojskowy. Otwarcia Festiwalu orkiestr w mundurach dokonał pan Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej.

 

W trakcie wydarzenia na gości czekało wiele niespodzianek – m.in. „taniec” Rosomaków, prezentacja wyszkolenia żołnierzy wojsk specjalnych, show policjantów na motocyklach i pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy.

Podczas pikniku nie zabrakło „wojskowego” poczęstunku, na który złożyła się grochówka oraz chleb upieczony przez Pomorski Batalion Logistyki.

Stoiska promocyjne wystawiły wszystkie uczelnie wojskowe, a także licea mundurowe.

 

Uczniowie z „lotnika” uczestniczyli w karaoke tematycznym: „Żołnierskie śpiewanie”, w którym wykonali Marsz Lotników, zdobywając brawa od publiczności i prośby o bis. W nagrodę otrzymali śpiewniki pieśni patriotycznych.

 

(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)

 

 

A. Przedpełska, fot. K. Kaliszczuk


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych