Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Monte Cassino. w 75 rocznicę bitwy - wernisaż wystawy
19.11.2019
Dęblin, 19 listopada 2019

    

  

Uczniowie pierwszej klasy oraz dyrektor szkoły pan Andrzej Jaworski wraz z zastępcą panem Wiesławem Chwaścińskim, uczestniczyli w uroczystym otwarciu plenerowej wystawy w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie upamiętniającej bitwę o Monte Cassino.

Ekspozycja przybliża dokładny przebieg jednej z najdłuższych i najkrwawszych bitew II wojny światowej. Prezentowane fotografie, powstałe podczas walk i po ich zakończeniu, ilustrują trud zaciętych zmagań aliantów na froncie włoskim.

 

Symbolicznego otwarcia dokonał dyrektor Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa pan dr hab. Paweł Hut. Podczas spotkania poprzedzającego wernisaż, złożył pierwszoklasistom gratulacje z okazji ślubowania na sztandar szkoły, które odbyło się w październiku. Uczniowie otrzymali również w prezencie wojskowe plecaki. Dyrektorowi DEKiD towarzyszył pan Grzegorz Korycki z Wydziału Nadzoru Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa.

 

Młodzież znajdowała się pod opieką kierownika internatu pana Mirosława Bujnika oraz nauczycieli: pani Marzeny Teodorowicz, pani Ewy Sitarskiej i pana Tadeusza Dąbrowskiego.

 

Więcej o wystawie można przeczytać w materiale zamieszczonym na stronie internetowej MSP w Dęblinie:

Wernisaż wystawy o Monte Cassino.

   

(Aby przejść do galerii – proszę kliknąć w zdjęcie poniżej)

   

 

 

A. Przedpełska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych