Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
Aktualności
Mikołajkowe odwiedziny
09.12.2019
Dęblin, Opactwo - 9 grudnia 2019

 
 
 
W Mikołajki, od wielu lat licealiści z „lotnika” odwiedzają podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie. Za zebrane wśród szkolnej społeczności pieniądze, przygotowywane są dla dzieci i młodzieży z Ośrodka paczki ze słodyczami. Ze strony uczniów całe przedsięwzięcie koordynował przewodniczący samorządu uczniowskiego Stanisław Adamski.

W oczekiwaniu na przybycie Św. Mikołaja, uczniowie przedstawili zabawną miniaturę pt. „O królu i rycerzu”. Na scenie zaprezentowali się: Ania Kraczek, Iza Kuszewska, Jakub Witkowski i Jakub Lasoń, a w roli Św. Mikołaja debiutował Karol Lepionka.

Spotkanie zakończyły obowiązkowe zdjęcia ze Św. Mikołajem. Na licealistów czekała również niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku i świątecznych upominków-stroików wykonanych przez młodzież z Ośrodka.

Dla wszystkich był to niezapomniany, pełen wrażeń dzień.

Św. Mikołaj z OLL odwiedził także swojego imiennika – dziewięcioletniego Mikołaja Janeczko, któremu wręczył prezenty od uczniów Liceum Lotniczego. Uczniów reprezentowali – Karol Lepionka i Iza Kuszewska.
Rodzinie Mikołaja serdecznie dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie!

 

Samorząd Uczniowski OLL serdecznie dziękuje Wszystkim ofiarodawcom,
który wsparli mikołajkową akcję licealistów.
Dzięki Państwu do dzieci powędrowały nie tylko upominki,
ale też bezcenne chwile radości.
To były naprawdę bardzo wzruszające spotkania!

 

Samorząd uczniowski akcję przeprowadził pod kierunkiem opiekunów: pani Haliny Wieraszki i pana Krzysztofa Golucha. Inscenizację bajeczki uczniowie przygotowali pod kierunkiem pani Agnieszki Przedpełskiej.

 

 [Aby przejść do galerii – kliknij w zdjęcie poniżej]

 

 

A. Przedpełska, fot. Stanisław Adamski, A. Przedpełska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych